Bilgiler Sık Sorulan Sorular

 •           Bu, sizin hayatınızın en özel günlerinden biri! Bu önemli gününüzde fotoğraflarınızı çekecek kişinin, daha önce çektiği fotoğrafları beğenerek anlaştığınız kişi olması sizin için çok önemli olmalı…

            İşte bu nedenle tüm çekimleri ve çekim sonrası işlemleri bizzat kendim yapıyorum.

 •           Çekimin süresine ve içeriğine de bağlı olarak değişmekle birlikte, genellikle 400-600 arası fotoğraf çekiyorum. Bunların bir kısmını çeşitli nedenlerle (gözün kapalı çıkması, tekrar karesi olması, ışık ayarı vs.) siliyorum. Size toplamda 150-300 civarı fotoğrafın hem renkli hem de siyah beyaz halini yüksek çözünürlüklü olarak teslim ediyorum.

 •           Çekimden sonraki ortalama 15 gün içinde fotoğraflarınızı size özel bir alana yüklüyor ve internet linkini size gönderiyorum. Siz bu linkte bulunan fotoğraflarınızdan daha önce paketinizde anlaştığımız sayıda fotoğrafı seçiyorsunuz ve sadece fotoğraf numaralarını bana bildiriyorusunuz.

            Seçtiğiniz bu fotoğraflar için;

  • Albümsüz paketlerde seçtiğiniz fotoğrafların rötuş (Photoshop retouch) işlemlerini yapıyorum,
  • Albümlü paketlerde ise; ilk olarak albümün genel sayfa tasarımlarını yapıp, albüm kapak seçenekleriyle birlikte sizin onayınıza sunuyorum. Onay vermeniz halinde fotoğrafların rötuş (Photoshop retouch) işlemini yaparak albümü baskıya gönderiyorum.

            Seçiminiz dışında kalan tüm fotoğrafların temel Photoshop (renk, ışık, kontrast) ayarlarını da yaptıktan sonra, diğer fotoğraflarla birlikte, hem renkli hem de siyah-beyaz hallerini yüksek çözünürlüklü olarak DVD’ye kaydediyorum.

            NOT: Burada albüm olarak bahsettiğimiz; tek tek fotoğraf çıktılarının alınarak herhangi bir albüme el ile yerleştirilmesi şeklinde değil; fotoğraflarınızdan oluşturulmuş, özel tasarımlı sayfaların fotoğraf kağıdına basılarak özel bir teknikle ciltlenmesi şeklindedir.

 •           Paketiniz dahilinde fotoğraf seçiminizi yapıp bana numaralarını gönderdikten sonra;

  • Albümsüz paketlerde rötuş (Photoshop retouch) yapılmış fotoğraflarınızı ortalama 1 ay sonra,
  • Albümlü paketlerde ise albüm tasarımı onay süreci, rötuş (Photoshop retouch) ve baskı yapılması gibi işlemlerden sonra genellikle 2 ay içinde teslim ediyorum.

            Teslim süreleri sizin fotoğraf seçiminizdeki hızınıza ve baskı merkezinin yoğunluğuna göre kısalıp uzayabiliyor.

 •           Fotoğraflarınız hazır olduğunda;

            Kahramanmaraş içindeyseniz istediğiniz yere getirip teslim ediyorum. Kahramanmaraş dışındaki teslimatları ise karşı ödemeli olarak kargoyla gönderiyorum.

          Çekiminizle ilgili cevabını bulamadığınız sorular varsa WhatsApp düğmesinden ya da iletişim bölümündeki diğer seçeneklerden bana ulaşabilirsiniz.